Wilki dwa. W obronie stada- książka z charakterem

Kiedy spotka się dwoje ludzi o ustalonym światopoglądzie oraz pewnym przekazem, można mieć pewność, że wyjdzie z tego coś wartego poznania. Kiedy dodatkowo ci ludzie mają jeszcze swoje bezkompromisowe charaktery, można mieć też pewność, że efekty będą bardzo interesujące. Dokładnie takimi ludźmi są Robert „Litza” Friedrich oraz o. Adam Szustak. Pierwszy z nich ma za sobą bardzo ciekawą historię. Zaczynał będąc muzykiem znanego polskiego zespołu metalowego Acid Drinkers. Tworzył muzykę, której do dzisiaj słuchają młodzi ludzie. W pewnym momencie Litza nawrócił się i zaczął aktywnie działać w Kościele oraz promował wiarę w swojej muzyce (chociaż bardziej wynikała ona ze szczerości jego tekstów). Grał w wielu znanych zespołach- Turbo, 2Tm2,3 , Kazik na Żywo. Nie można zapominać, że to właśnie on stworzył i prowadzi w dalszym ciągu Arkę Noego. Aktualnie zajmuje się także graniem i śpiewaniem w zespole Luxtorpeda. o. Adam Szustak to natomiast ksiądz znany przede wszystkim ze swojego projektu Langusta na Palmie. W internecie opowiada bowiem o Bogu w prostym, ale bardzo dosadnym języku.

Spotkanie tytanów

Nazwa „Wilki dwa” wzięła się od piosenki Luxtorpedy o tej samej nazwie. Tekst autorstwa Litzy opowiada o wewnętrznej walce człowieka, o dobru i złu. Piosenkę wieńczy sformułowanie, że w człowieku wygra ta siła, którą będzie karmił. Na kanwie tej myśli powstały internetowe rekolekcje prowadzone przez o. Adama Szustaka oraz Litzę. Cieszyły się one dużą popularnością. W późniejszym czasie postanowiono wydać na ich podstawie książkę- Wilki dwa. W obronie stada.

Rekolekcje Litzy i o. Szustaka charakteryzują się prostym przekazem. Autorom nie chodzi o odkrywanie teologicznych tajemnic i analizowaniu poszczególnych fragmentów Pisma Świętego. Oczywiście jest to dla nich ważne, jednak ważniejsze jest codzienne życie, w którym zadaniem chrześcijanina jest naśladowanie swojego mistrza. Życie jednak nie jest proste i łatwo się w nim zagubić, łatwo jest zgubić sens. Rekolekcje mają pomóc w wybieraniu lepszej opcji za każdym razem.

W obronie stada

Książka porusza także tematy związane ze wspólnotą. To bardzo ważny element życia chrześcijanina. To przede wszystkim kontakt z drugim, który nie zawsze musi być prosty. Człowiek o jakim mówi o.Szustak i Litza popełnia błędy. Jednak sam też rozumie, kiedy inni je popełniają. Nie osądza i nie wytyka. Stara się budować a wypleniać to co niszczy człowieka. I właśnie na takich wartościach budowana jest wspólnota, o której mówią autorzy. Poszczególne fragmenty i rady zamieszczone są oczywiście w pełnym tekście książki. W takiej tematyce jest to jedna z lepszych pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *